Turnuva Genel Sistem Bilgisi

Mart, Nisan, Mayıs aylarında yapılacak aylık turnuvalarının ardından 480 takım sayısı Haziran ayı turnuvası için 72’ye düşecek. Haziran ayında ise bu sayı 20 takıma düşecek ve bu 20 takım Offline turnuvada oynama hakkı kazanacak. Aynı zamanda bu 20 takım Haziran ayı sonrasında başlayacak olan ligde en üst seviyede grupta oynamaya hak kazanacak.

Mart, Nisan, Mayıs Süreci

Her ay için kayıtlar açıldıktan sonra, ilk 160 takım turnuvaya dahil edilecek. Mart ayı boyunca Cuma ve Cumartesi günlerinde takımlar maçlarını oynayacak ve genel sıralamaya puanlarını yansıtacaklar. Adaletli olması için takımlar 20 takımlık gruplara ayrılacaklar ve bu gruplar shuffle yapılarak, tüm takımların neredeyse birbiriyle oynaması sağlanacak. Yapılan maçlar sonrasında genel sıralamada ilk 24 takım arasında yer alan takımlar Haziran ayında yapılacak 72 takımlık turnuvaya adını yazdıracak.

 

Kimler Katılabilir?

Mart ayında ilk 24’e giren takımlar Nisan ve Mayıs; Nisan ayında ilk 24’e giren takımlar tüm oyuncuları dahil olmak üzere Mayıs ayı turnuvasında yer alamazlar. Kural ihlali durumunda takımın ödülleri ve Haziran ayındaki turnuvaya katılımı iptal edilir.

Haziran süreci ve Offline turnuvada Mart, Nisan, Mayıs aylarında finale kalan takımlar, Haziran ayı turnuvasına başlayacaktır. Takımlar bu aylarda aldıkları derecelere göre 18 takımlık 4 gruba ayrılacak, ve yapılacak maçlar sonucunda gruplarında ilk 10 sırayı elde eden takımlar (toplam 40 takım) bir sonraki turda oynama hakkı kazanacaktır.

 

Yurtdışına Hangi Takım Gidecek?

Yapılacak diğer maçlar ile takımlar, aldıkları derecelere göre 2 gruba ayrılacak ve gruplarında ilk 10’a kalan takımlar (toplam 20 takım) offline turnuva sonrasında yurtdışında gerçekleştirilecek global PUBG turnuvasına katılmaya hak kazanacaktır.

ANA SPONSOR