Haziran finallerinin 1.haftasında neler yaşandı, gelin bir bakış atalım.

LG PUBG TGL’de Haziran finallerinde ilk hafta sonuna gelindi. Büyük çekişmeye sahne olan gruplarda takımlar Büyük Final’e kalabilmek için büyük mücadele gösterdiler. Haftanın haber başlıklarında;

 

MOD-Z kayıpsız geçti;

12 davetli takım arasında olan MOD-Z ekibi B frubunda 3 haritayıda üst üste kazanarak büyük avantaj elde etti. 600 sıralama puanı ve 208 kill puanıyla toplamda 808 puana ulaşan ekip Haziran ayında genel sıralamada ilk hafta sonunda zirvede yer aldı.

 

TOA Esports gerçeği;

Mayıs ayı elemelerinde ilk hafta maçlarına katılamayan ekip diğer 2 haftada katılım gösterip ilk 24’e kalma başarısını göstermişti. Bu performansı Haziran ayında da devam ettiren TOA en zorlu grup olan C grubunda 760 puan toplayarak genel sıralamada 2.sırayı elde etti. İlk oynanan Erangel haritasında 24 kill ile 1.olup elde etmesi güç bir başarı gösteren TOA tek haritada da 405 puan toplamayı bildi.

 

Moria’s Sons sürprizi;

Nisan ayında 24.sırada yer alarak son anda Haziran ayında oynamaya hak kazanan Moria’s Sons ilk haftada kendilerinden beklenen performansın üzerine çıktı. Toplamda 605 puan ile 3.sıraya yerleşen ekip bir anda en iddialı takımların arasında yer aldı.

 

Team Bosphorus şanssız;

Mithrain ve wtcn gibi ünlü yayıncılardan oluşan ekip ilk hafta maçlarında istediğini alamadı. Hem kill hem de sıralama puanlarında rakiplerinin gerisinde kalan ekip ilk haftada fazla şanssızdı. Henüz oyunun erken safhalarında kayıp veren ekip en iyilerin mücadele ettiği Haziran ayında oyunu çevirmekte zorlandı. Ancak gösterdikleri bireysel performanslar önümüzdeki hafta için iddilarının devam edeceğini bizlere gösterdi.

 

Beşiktaş Esports’ta tek kişilik gösteri;

Bekleneni veremeyen takımlardan bir diğeride Beşiktaş Esports takımı oldu. Takımca haritanın değişik bölgelerine atlayarak dağılma taktiği izleyen ekip ilk haftada bunu başaramadı. Tek başına özellikle son Erangel haritasında verdiği mükemmel mücadele ile ArmutTV dikkatleri üzerine çekti. 2 tane takımı tek başına harita dışarısına yollayan oyuncu son kalan ekibinde 3 oyuncusunu düşürmeyi başardı ancak son oyuncuya ölünce takımını 2.sıraya kadar taşıyabildi.

 

Genel olarak haftanın özetini yapmak gerekirse;

Seyir zevki yüksek ve kontrollü maçlar gördük. Takımlar açık oynamaktan ziyade güvene aldıkları bölgelerde mücadelelerini verdiler. TOA takım oyunu ve kill puanıyla öne çıkarken MOD-Z ekibi ise pozisyon alma ve bulundukları bölgeyi sağlam tutma özellikleri ile öne çıktı.