TGL’nin şampiyonu PUBG Global Invitational 2018’e gidecek!

LG PUBG TGL Mayıs ayı kayıtları açıldı! Mayıs ayı, LG PUBG TGL’in son eleme ayağı olacak. Daha sonrasında ise Haziran ayındaki finallerle Orta Doğu ve Kuzey Afrika ülkelerinin PUBG şampiyonu belirlenecek. Şampiyon takım, TGL’den kazanacağı büyük para ödülünün yanı sıra PUBG Global Invitational (PGI) 2018’e doğrudan katılmaya hak kazancak ve Avrupa, Orta Doğu ve Kuzey Afrika’nın en iyi takımı  olduğunu ispatlayacak.

Geçtiğimiz hafta, PUBG Corp tarafından da duyurulduğu üzere, PUBG Global Invitational 2018’de  dünyanın en iyi 20 profesyonel takımı toplam 2.000.000$ ödül havuzu için çekişecek. PGI 2018 resmi olarak PUBG Corp. tarafından yapılan ilk büyük PUBG e-spor turnuvası olacak ve 25 – 29 Temmuz tarihleri arasında Berlin’de gerçekleşecek.

PGI 2018’de dört kişinin oluşturduğu takımlar yarışacak. TPP maçları 25 ve 26 Temmuz’da; FPP maçları 28 ve 29 Temmuz’da oynanacak; hem TPP hem FPP için birer takım şampiyon ilan edilecek. PGI 2018 ile ilgili daha fazla detay için bu linki ziyaret edebilirsiniz: http://www.playbattlegrounds.com/news/157.pu

 

LG PUBG TGL şampiyonu takımın PGI 2018’e katılımı için birkaç ek kural daha bulunuyor:

  • PGI 2018’e katılacak takımın tüm üyelernin yaşının en az 18 olması gerekiyor. 18 yaşından daha genç oyuncular, PGI’a katılamazlar.

 

  • Katılacak takım üyelerinden ancak en fazla 1 oyuncusu 15 yaşın altındaysa, bu üyesini değiştirebilir; değiştiremediği durumda ise bir sonraki en iyi takım PGI’a davet edilir.

 

  • PGI’a yalnızca 4 oyuncu (yedek oyuncu olmadan) davet edilecektir. PGI’a herhangi bir şekilde yedek oyuncu davet edilmeyecektir.

 

Berlin’de yapılacak finale giden yolda, Kuzey Afrika ülkelerinden yapılacak başvurular LG PUBG TGL üzerinden online olarak yapılabilir; buradan gelecek olan takımların üst tura çıkması durumunda Türkiye’de gerçekleştirilecek offline final için, Türkiye’ye seyahat edebileceğini kabul eder.