Apophis Team ve Osh-Tekk Warriors Takımlarının Katılımları Hakkında.

Apophis Team Diskalifiye Edildi

LG PUBG TGL Haziran Ayı katılımcılarından Apophis Team oyuncusu Batuhan “Ertenlice” Ertenlice’ye ait oyun hesabında, oyun kuralları içerisinde kullanımı yasaklanmış hile programı kullanıldığı tespit edilmiştir. Adı geçen oyuncunun PUBG hesabı sınırsız süre ile kapatılırken, oyuncunun yer aldığı takım Apophis Team turnuvadan diskalifiye edilmiştir. Oyuncu ve takımı, bu durum sonrası TAM Game’in düzenlediği hiçbir turnuva, etkinlik ve organizasyonda bulunamayacaktır.

Bu durumda kurallar gereği, Apophis Team ekibinin bulunduğu Haziran B Grubu maçlarının puanlaması tekrar yapılmıştır ve bu adı geçen takım yerine genel sıralamada ilk 20 takım arasına girmeyi başaran “BE RIGHT BACK” ekibi büyük finale katılım hakkı kazanmıştır.

İlgili Kural

“Bir takım turnuvadan diskalifiye edildiğinde, hile kullandığı tüm maçlarda sıralama olarak altında bulunan takımlar bir sıra yükseltilir. Maç tekrarı oyunun oynanış sisteminden dolayı mümkün değildir.”

Osh-Tekk Warriors Egale Edildi

LG PUBG TGL Haziran Ayı Kapalı Elemelerinde, genel sıralamada 11. sırayı alarak Büyük Final’e katılmaya hak kazanan ekip turnuva transfer şartlarını yerine getiremediği için LG PUBG TGL Büyük Finalinden egale edilmiştir. Bu ekip yerine genel sıralamada 21. sırada yer alan, Roar of Lions (eski adı ile Plan-B.Gaming) turnuvaya dahil edilmiştir.